Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKCE ŠKOLNÍCH DRUŽIN VE ŠK. ROCE  2017 / 2018

Družinové zahradničení

S otevřením družinového hřiště jsme získali i možnost využít malý záhonek, který je jeho součástí. Na jaře 2018 jsme společně s dětmi začali záhonek čistit od plevele a zasadili jsme první semínka dýní Hokaido. V průběhu následujících dní jsme měli možnost pozorovat, jak rostlinky klíčí a rostou. Do zahradničení se s radostí zapojila skupinka dětí, která se ale v průběhu času rozrostla. Děti s nadšením vytrhávají plevel - mají radost, když se jim podaří nad ním vyzrát a vytrhnout velké drny i s kořeny. Děti práce na zahrádce baví, seznamují se s principy pěstování rostlin a mají možnost pozorovat jednotlivá stádia jejich růstu. Ochotně zalévají a pečují o naše rostlinky. Těší se na vypěstované plody. V květnu 2018 do našeho záhonku přibyly sazenice rajčat, vinné révy a afrikánů.  ( Fotografie z naší zahrádky můžete vidět ve fotogalerii ).

Paní vychovatelky J. Vítová a M. Francová s dětmi z 1.D, 2.D a z dohlídání

 

 

,,Turnaj ve stolním tenise"

I v letošním roce se v měsících dubnu a květnu uskutečnil ,, Turnaj ve stolním tenise". Soutěžilo se ve třech kategoriích. Kategorie 1. třídy, kategorie 2. třídy a společná kategorie 3. a 4. třídy. Celkem se turnaje zúčastnilo 19 soutěžících, kterým bych chtěla poděkovat za krásné a velmi napínavé zápasy.

                                                               Vychovatelka Holcmanová I.

 

,,Za vojáky do pohádky"

V sobotu 12.5.2018 pořádaly naše školní družiny turistický a poznávací výlet do Terezína, kde jsme navštívili Retranchement 5 a Kavalír 2. Při našem poznávání nás prováděli samotní vojáci ,,sapéři" a opravdu vypadali jako z pohádky. Společně jsme navštívili muzeum, podzemní chodby se světly lucerniček, místnosti, kde vojáci spali, bydleli a vařili. Také zazněl pořádný výstřel z pušky. V Kavalíru 2 na nás čekala prohlídka polních děl, koňských spřežení, krásné interiéry obydlí velitele a na vojenském dvorku plno domácích zvířátek. Legrační bylo koupání malých prasátek.                                               

A jak to také bývá na správném výletě - nechybělo osvěžení výbornou zmrzlinou ve zdejší cukrárně.

Tento výlet si s námi můžete projít v naší fotogalerii.

 

Výlet s překvapením

      V pátek 9.3.2018 jely děti z výtvarného kroužku na slavnostní vyhodnocení  21. ročníku okresní výtvarné soutěže „ Rok 2118“ . Součástí programu byla projekce filmové pohádky „Příšerákovi“   v kině Máj v Litoměřicích.
    Celkem bylo do soutěže zasláno 451 dětských prací. My jsme si dojeli pro 2. místo v první kategorii. Získala ho Barbora Matouchová. Milým překvapením pro nás byly další 4 práce vystavené v kině – Kristýnky Čepkové, Matyáše Berounského, Emmy Kopalové a Nikolky Kotrbové.
     Výstavu mohou zájemci shlédnout až do konce března.
                                                                                                   J.Vítová

 

MAŠKARNÍ KARNEVAL 

Na Maškarní karneval ve školní družině jsme se už připravovali několik dní. Děti si vyráběly veselé masky z papíru  s vychovatelkami nebo doma se svými rodiči. Opravdu se jim to povedlo a pro porotu byl výběr nejlepších masek opravdu těžký.
A jestli rozhodla správně? Na to se podívejte v naší fotogalerii nebo na výsledkovou listinu - Naše úspěchy

 

Vánoční besídka

Vánoční besídkou jsme se ve školní družině rozloučily se starým rokem. Pro děti bylo připraveno zábavné odpoledne se zpěvem, tancem a soutěžemi. Děti už se nemohly dočkat vánoční nadílky. Tentokrát si ji i se stromečkem musely najít ...

 

Turnaj ve stolním fotbale

V říjnu se ve školní družině uskutečnil  ,, Turnaj ve stolním fotbale", který byl rozdělen do dvou kategorií. Kategorie 1. tříd se zúčastnilo 6 dvojic, tzn. 12 soutěžících a kategorie 2. tříd 4 dvojice, tzn. 8 soutěžících. V každém utkání hrála dvojice proti dvojici, protože je fotbálek na některé děti veliký. Všechny zápasy byly až do poslední chvíle velmi napínavé. Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme. A jak to všechno dopadlo - můžete vidět v sekci Naše úspěchy.

 

PEJSKOVÁNÍ S PEJSKY

S prací kynologa se mohly děti seznámit při návštěvě p. Švece, který si přivedl hned dva psí kamárády. Setkání proběhlo na zahradě naší školní družiny. Při rozhovoru děti také ukázaly své znalosti z oblasti myslivosti a chovu pejsků, které mají doma. Ukázka výcviku psů se dětem líbila. Samy si povely vyzkoušely. Nejlepší však pro děti bylo vodění pejsků a pohlazení psího kamaráda.